• İşte üşengeç insanlar için en pratik saç modeli. Kıvırcıklık seviyesini artırmak için birkaç topuz da yapabilirsiniz. Püf noktası saçları ortadan değil, enlemesine ayırmak (çünkü dikey ayırdığınız saçlarınızı açtığınızda iki parça kalacaktır) ve kolay yağlanan saçlarınız varsa tepeden değil, daha aşağıdan gevşek topuz yapmak olmalıdır.
  • Retro dalgalı saç eski yıllara ait bir saç modelidir. Bu saç modeli maşa ya da fönle yapılmaktaydı. Bugün fönle yapılan retro dalga tercih edilmemektedir. Bugün daha çok maşa ile retro dalga saç modeli yapılmaktadır.
  • Retro saç dalgası genel olarak vak dalgasına çok yakındır. Bu nedenle spiral yani burgu şeklinde sarmak önemlidir. Her burgu birbirine denk düşürülmelidir. Bu şekilde dalga çok daha kolay yakalanabilir. Saça maşayı çok uzun süre tutmaya gerek yoktur. Çünkü dalgalar vak dalgasına daha yakın salık dalgalar olmalıdır.
  • Çoğu kadın konu saçlarını kestirmek olduğunda biraz tutucu. Kısa saç kullananlar uzatmaya, uzun saçlılar radikal bir kesime sıcak bakamıyor.
  • Saçlarınız kendinden dalgalıysa sadece bir köpükle onlara hareket kazandırabilirsiniz. Eğer saçlarınız dalgalı değilse, saçlarınıza bir miktar şekillendirici köpük sürdükten sonra ara ara maşa ile kıvırın.

Randevu Formu