• Genelde gelinler, öncelikli olarak gelinliği beğendiği için moda evinin kendisine verdiği taç veya çiçekle kuaföre gelirler. Bu da saçı yapacak olan kuaföre fazla bir seçim şansı bırakmaz. Hatta çoğu moda evi, saç modeli hakkında yanlış fikirler verdiğinden hem gelinlerin kafasını karıştırır hem de kuaförlerin işini zorlaştırır. Gelinler bu yüzden yanlış seçimlere mecbur bırakılır.
  • Değişik tondaki saç renkleri üzerine eşit olarak küçük parçalar halinde, saç tonunun 1 ila 6 ton arasında saça haçim, parlaklık, dolgunluk vermek amacıyla yapılan renklendirme ve tonlamadır, renk yansımasıdır. Röfleyi temelde 5 çeşit diye sınıflandırabiliriz: Röfle, Meç, Degrade (gölge), Balyaj, Palet röfle
  • Fön çekmeye enseden başlayın. Önce alt kısımlara, sonra üst kısımlara fön çekmeye başlayın. Saçlarınız uzunsa , ensenizdeki saçları düzleştirirken fırçayı öne doğru uzatarak fön çekin. Alın ve perçemler en kolay kuruyan kısımlar olduğu için en son fön çekin. Jöle ya da köpüğü saçlarınıza fön çekmeden önce sürün. Jöleyi fazla sürmeyin, saçlarınız matlaşır ve sertleşir fön çekmeniz zor olur.
  • Keratin bakımı yaptırırken önce saçınız özel bir şampuanla yıkanıyor. Bu şampuan, saç tellerimiz de bulunan pulların açılmasını sağlıyor. Bir süre özel şampuanla bekletildikten sonra saç yıkanıyor. Daha sonra açılan pullarda ki boşlukları doldurmak için ''Keratin'' i tutam tutam saça uyguluyorlar.
  • Saçınızı açtığınız zaman kullandığınız müstahzarlar saç rengini açarken derilere işledikleri için sürekli etki yaratırlar. Bazı açıcı maddeler hem açar hemde renk verirler. Aşırı açma saçları kurutur, canlılığını kaybettirir, gözenekleri büyütür, esnekliğini ve yatkınlığını bozar. Bir uzman tarafından yapılmadıkça renk açma ve permanın bir arada uygulanması doğru değildir.

Randevu Formu